Джерело: Суспільне Дніпро Відкрити
Дата 11.02.2024 14:52 Детальніше
Конгрес США ухвалив рішення схвалити угоду з Туреччиною щодо продажу їй 40 нових і модернізації наявних на озброєнні винищувачів F-16 — американське посольство в Анкарі на сторінці в соцмережі X.
"Ухвалене цього тижня рішення Конгресу схвалити придбання Туреччиною 40 нових і 79 модернізованих літаків F-16 є великим кроком уперед. Турецький парк F-16 має вирішальне значення для сил НАТО з точки зору забезпечення в майбутньому оперативної сумісності між союзниками", — наводить посольство заяву глави дипмісії Джеффрі Флейка.
Дата 11.02.2024 14:51 Детальніше
Члени НАТО переглядають свою оборонну стратегію, акцентуючи увагу на побудові фортифікаційних споруд. На це їх спонукає досвід росіян у відбитті контрнаступу ЗСУ — The Economist.
Зокрема, у Естонії, Латвії і Литві зявили, що побудують систему "протимобільних оборонних споруд" уздовж свого кордону з росією та білоруссю, відомих під загальною назвою Балтійська лінія оборони. Військові країн НАТО зауважили, що при цьому беруть до уваги досвід росіян в Україні.
За оцінками естонських чиновників, на їхній ділянці кордону потрібно близько 600 бетонних бункерів площею 35 кв.м, кожен з яких може вмістити близько десяти солдатів і витримати влучання великого снаряда. Зараз розробляються прототипи бункерів, і очікується, що будівництво розпочнеться наступного року і коштуватиме близько 65 млн доларів.
"Привабливість укріплень легко зрозуміти. Європейські чиновники занепокоєні тим, що стрімке переозброєння рф випереджає власні зусилля Європи з нарощування виробництва озброєнь", — йдеться у статті.
Успішна оборона росіян також спонукала НАТО до ширшого переосмислення. Згідно з аналізом американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень, російські укріплення на півдні і сході України були наймасштабнішими оборонними спорудами в Європі з часів Другої світової війни і змусили західних військових замислитися.
"Це створює дилему. Армії НАТО вже давно віддають перевагу більш гнучкій обороні в глибину, в якій війська відступають за необхідності і знищують ворога на більш сприятливій місцевості. Це несумісно із захистом кожного сантиметра землі НАТО.
Але при "оперативно статичній обороні", набагато важливіше забезпечити, щоб удар, коли він буде завданий, був якомога слабшим.
Це вимагає використання важкої вогневої потужності для нанесення ударів глибоко в тилу російських військ, щоб виснажити атакуючі сили і зруйнувати їхнє командування і логістику.
Проте західні політичні лідери можуть з огидою поставитися до таких атак", — вважають аналітики видання.
Джерело: Дзеркало тижня. Україна Відкрити
Дата 11.02.2024 14:48 Детальніше
Український волонтер Олексій Прокопенко подарував міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сіярто фрагмент знищеного під Києвом російського танка.
"Це зроблено в росії, а спалено і перероблено в Україні. Носіть це як брелок на ключах від власного дому, щоб не забути, що таке російський терор, будь-ласка пам’ятайте уроки історії і що несли з собою радянські танки на вулицях Будапешту 1956 року", — сказав Прокопенко угорському дипломату під час Європейської конференції в Гарвардському університеті.
Як повідомив волонтер у Facebook, Сіярто подарунок прийняв і подякував, додавши, що Угорщина "щиро хоче миру в Україні".
Дата 11.02.2024 14:46 Детальніше
Чому наша ППО збиває менше "Шахедів", ніж раніше — через необхідність економити ракети, — авіаексперт Валерій Романенко, в етері загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини".
"Зараз ракети використовуються мінімально. Основне навантаження при боротьбі з "Шахедами" зараз на мобільні групи, легкі артилерійські системи і легкі зенітні системи. І вже як виключення, в останній момент працюють тоді зенітними ракетами", — повідомив Романенко.
© FIND.org.ua - 2025